تعمیر لوازم خانگی و نگهداری مناسب شان، به جهت افزایش بازده لوازم خانگی و بهره وری کافی از آنها، بسیار حائز اهمیت است. این خیلی خوب است که کسی در خانه، مهارت های پایه را داشته باشد تا از پس عیب یابی و تعمیر لوازم خانگی که مشکل ساده ای دارند، بربیاید اما بسیاری از تعمیرات هستند که باید بر عهده متخصصان تعمیر لوازم خانگی گذاشته شوند.
ما در فیکسرتو، با همراهی بیش از 110 سرویسکار مجرب و متخصص در صدد فراهم کردن بهترین شرایط در حیطه تعمیر لوازم خانگی شما هستیم. هدف ما ارائه خدمات با بیشترین کیفیت، نازل ترین قیمت و در کمترین زمان ممکن است. سرویس دهی در محل انجام می گیرد بنابراین شما می توانید شاهد صفر تا صد مراحل کار باشید و همچنین نیازی به حمل و جابه جایی لوازم نیست.

برای تعمیر کدام لوازم خانگی می توان از فیکسرتو کمک گرفت؟

تعمیر لوازم خانگی شما، فارغ از نوع و برند آنها، مشمول خدمات فیکسرتو می شود.
تعمیر لوازم خانگی آشپزخانه: یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، فر، اجاق گاز، هود و هواکش، مایکروویو، تصفیه کننده آب، سرخ کن و..
تعمیر لوازم خانگی صوتی تصویری : تلویزیون، رادیو، سینمای خانگی و ساندبار، سیستم صوتی خانگی، ویدئو پروژکتور و ..
تعمیر لوازم خانگی سرمایشی و گرمایشی: کولر آبی، کولرگازی، اسپیلت، پنکه، بخاری برقی، داکت اسپیلت، پکیج دیواری و…

چه زمانی باید برای تعمیر لوازم خانگی مان از یک متخصص کمک بگیریم؟

گاهی پیش می آید که متوجه چیزی غیرطبیعی در عملکرد لوازم خانگی و مخصوصا لوازم آشپزخانه مان می شویم اما نمی دانیم که باید سریعا از یک تعمیرکار خبره در تعمیر لوازم خانگی کمک بگیریم و یا آن را به حال خود رها کنیم. در این قسمت برخی مشکلات شایع لوازم خانگی را بررسی می کنیم که نشان دهنده نقص در یکی از قطعات و یا اختلالی در عملکرد دستگاه است که بهتر است هر چه زودتر رفع شود. اگر این نشانه ها را در دستگاه های خود مشاهده کردید، در اولین فرصت برای تعمیر لوازم خانگی خود اقدام کنید.

تعمیر

تعمیر لوازم خانگی خود را به فیکسرتو بسپارید.

یخچال فریزر:

یخچال مانند قبل سرما ندارد. بستنی در فریزر آب می شود و مواد غذایی و مایعاتی که در یخچال قرار می دهید به کندی سرد می شوند و یا زودتر از حد معمول فاسد می شوند.
موتور یا همان کمپرسور یخچال بیش از حد داغ شده و یا از کار افتاده است.
یخساز نمی تواند یخ بسازد.
صداهای غیرطبیعی از یخچال شنیده می شود.
درب یخچال به خوبی بسته نمی شود.
واشر دور درب یخچال آسیب دیده است.
گاز یخچال نشتی پیدا می کند و خارج می شود.
آب یخچال بو گرفته و بد طعم شده است.
نشتی آب خارج از یخچال مشاهده می شود.

ماشین لباسشویی:

وقتی که ماشین لباسشویی هنگام کار کردن می لرزد و یا در حین چرخیدن، سر و صدای زیادی می کند.
لباس ها به خوبی شسته نمی شوند و لکه های لباس از بین نمی روند.
درب لباسشویی باز نمی شود و یا بسته نمی شود و یا لاستیک دور آن دچار مشکل شده است.
بوی سوختگی می دهد و یا روشن نمی شود.
آب گیری در حین شستشوی لباس ها، به موقع انجام نمی گیرد و یا در پایان شستشو آب به خوبی تخلیه نمی شود.
خشک کن لباسشویی دچار مشکل شده است.
بدنه برق دارد.

ماشین ظرفشویی:

ظروف به خوبی شسته نمی شوند.
ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.
پس از اتمام شستشو ظرف ها خشک نمی شوند.
ماشین ظرفشویی سر و صدا می کند.
بوی بدی از داخل دستگاه بلند می شود.
ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند و یا آب را به خوبی تخلیه نمی کند.

سرویس ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی ظرفها را تمیز نمی کند بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

کولرگازی:

کولرگازی ناگهان خاموش می شود.
از کولرگازی آب چکه می کند.
باد خنک نمی دهد.
دستگاه در حین کار سروصدا می کند.
کولرگازی اصلا روشن نمی شود.
به محض روشن کردن کولرگازی، فیوز می پرد.
بدنه برق دارد.
با روشن شدن کولرگازی، پیغام خطا نشان داده می شود.

در ادامه به علت تعدادی از مشکلات ذکر شده می پردازیم. برای تعمیر لوازم خانگی باید یک حرفه ای دستگاه را بررسی کند تا منشا مشکل را بیابد و آن را رفع کند.

یخچال فریزر

اگر در تعمیر لوازم خانگی دانش و مهارت کافی ندارید، بهترین کار کمک گرفتن از یک تعمیرکار حرفه ای است. مخصوصا زمانی که دستگاه نیازمند تعمیر، گران قیمت باشد و هرگونه اشتباه در عیب یابی و تعمیر آن منجر به خسارت های سنگین شود. یخچال فریزر یکی از لوازمی است که بهتر است همیشه یک متخصص دست به تعمیر آن بزند.

چرا یخچال در حین کار سر و صدا می کند؟

برای حل این مشکل حتما باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید زیرا یخچال از لوازم خانگی گران قیمتی است که اگر با دانش و تجربه ناکافی دست به تعمیر آن بزنید ممکن است خسارت های ثانویه و سنگین تری به بار آید. برخی از علل سر و صدای زیاد دستگاه عبارتند از:

• یخچال شما تراز نیست.

تراز نبودن یخچال می تواند منجر به شنیده شدن سر و صداهای آزار دهنده از یخچال شود. پس نحوه قرار گیری یخچال از مواردی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

• پره های در فن یخچال مشکلی وجود دارد.

فن یخچال، قطعه ای است که به منظور خنک نگه داشتن موتور در یخچال تعبیه شده است. هرگونه ایراد در پره های فن می تواند تولید صداهای ناهنجار را به دنبال داشته باشد. تعمیر لوازم خانگی همیشه پاسخگوی نیاز شما نیست و در صورتی که پره های فن آسیب دیده باشند، باید به فکر تعویض آن باشید.

درب یخچال

هرگونه ایراد در عملکرد یخچال فریزر باید سریعا رفع گردد.

• عملکرد موتور فن کندانسور به مشکل برخورده است.

موتور فن کندانسور وظیفه خنک کردن کویل های کندانسور را بر عهده دارد. شایع ترین دلیلی که باعث اختلال در عملکرد موتور فن کندانسور می شود، کثیف شدن آن است. این مشکل با سرویس دوره ای یخچال و تمیز نگه داشتن موتور فن کندانسور قابل پیشگیری است. البته اگر ایراد از این قطعه باشد، سر و صدای یخچال تنها نشانه آن نیست و همزمان با آن شاهد کاهش قدرت سرما سازی یخچال، جمع شدن آب زیر یخچال و .. هستیم. این مشکل ممکن است با تمیز کردن قطعه و روغن کاری آن برطرف شود و یا ممکن است نیاز به تعویض قطعه باشد.

• موتور فن اواپراتور دچار مشکل شده است.

اگر ایرادی در این قطعه وجود داشته باشد می تواند با صداهای غیر عادی و ناهنجار همراه باشد. ممکن است پره های فن اواپراتور دچار پوسیدگی شده باشند و یا به دلیل کمبود روغن خشک شده باشند. همچنین اگر روی اواپراتور برفک تشکیل شود و فرایند یخ زدایی به کندی صورت گیرد، ممکن است پره های فن به برفک ها گیر کنند و تولید صدا کنند. اگر در سرویس دوره ای یخچال، روغن کاری این قطعات به خوبی صورت گیرد؛ تا حد زیادی می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

• شل شدن اتصالات مرتبط با کمپرسور

در صورت آسیب دیدن موتور یخچال یا اتصالات آن سر و صدای زیادی از یخچال شنیده می شود. کمپرسور یا همان موتور یخچال، درون محفظه ای قرار گرفته است و با اتصالاتی که به محفظه دارد، در جای خود ثابت شده است. اگر به هر دلیلی این اتصالات شل شوند، لرزش موتور در حین کار بیشتر و بیشتر می شود و به تولید صداهای ناهنجار منجر می شود. بدیهی است که بی توجهی به صدایی که ناشی از ایراد موتور است، به خراب شدن موتور و مخارج سنگین در راستای تعمیر یا تعویض آن می انجامد.

اواپراتور

تعمیر فوری خرابی های مرتبط با کندانسور و کمپرسور اهمیت زیادی دارد.

چرا یخچال مثل قبل سرما ندارد؟

• واشر درب یخچال خراب است.

اگر در لاستیک دور درب یخچال مشکلی وجود داشته باشد، درب به خوبی بسته نمی شود و ورود هوای گرم به یخچال، برودت آن را کم می کند.

• در کمپرسور ایرادی وجود دارد.

کمپرسور یخچال از مهم ترین قطعات آن است و هرگونه عیب در آن، مستقیما روی عملکرد یخچال و قدرت سرما سازی آن تاثیر دارد.

• گاز یخچال کم است.

اگر گاز یخچال کم شود، دمای یخچال بالا خواهد رفت. به دنبال آن، کمپرسور و کندانسور یکسره کار می کنند تا دمای یخچال را پایین بیاورند. کار کردن مداوم کمپرسور یا همان موتور، به مرور زمان می تواند به آن آسیب بزند و در موتور خرابی به بار آورد. پس بهتر است گرم شدن یخچال را جدی بگیرید و هرچه سریع تر برای رفع مشکل آن اقدام کنید.

• در لوله های کندانسور یا فن آن ایرادی وجود دارد.

کثیف بودن لوله های کندانسور فرایند تبادل حرارتی را مختل می کند و باعث کاهش سرمای یخچال می شود. همچنین در صورت خراب شدن فن کندانسور، کندانسور خنک نمی شود و برودت یخچال کم می شود.

• ترموستات خراب است.

اگر ترموستات خراب شود، نمی تواند به کمپرسور فرمان دهد و دمای یخچال را تنظیم کند. در نتیجه یخچال سرمای خود را از دست می دهد.

ماشین لباسشویی

تعمیر لوازم خانگی هنگامی اهمیت بیشتری پیدا می کند که دستگاه معیوب تان بسیار پرکاربرد باشد. ماشین لباسشویی یکی از پرکاربرد ترین لوازم خانگی است.

• ماشین لباسشویی هنگام شستشوی لباس ها نمی چرخد.

ماشین لباسشویی ظرفیت محدودی دارد و اگر مقدار لباس هایی که در آن ریخته می شود بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی باشد، ممکن است موتور نتواند از پس چرخاندن دیگ دستگاه بربیاید. همچنین این مشکل می تواند ناشی از اختلال در برد، میکروسوئیچ درب، تسمه موتور و .. باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی نیازمند تجربه و تخصص است.

• ماشین لباسشویی در حین کار می لرزد و سر و صدا تولید می کند.

ماشین لباسشویی به صورت طبیعی اندکی لرزش دارد اما اگر دستگاه تراز نباشد، تکان ها و لرزش های آن بیشتر خواهد شد. لرزش ماشین لباسشویی می تواند مربوط به قطعات مختلفی باشد. مثلا اگر کمک فنر ها خراب یا ضعیف شوند، ماشین لباسشویی در حین کار می لرزد و جابه جا می شود. ایراد می تواند از حلقه کمک فنر، تسمه های متصل به دیگ، بلبرینگ ماشین لباسشویی و.. نیز باشد.

• از زیر ماشین لباسشویی آب نشت می کند.

وقتی آب از زیر ماشین لباسشویی نشت پیدا می کند اولین چیزی که باید بررسی شود، شلنگ دستگاه است. معمول ترین شلنگ ماشین لباسشویی، شلنگ تخلیه است. اگر اتصالات شلنگ تخلیه سالم نباشد و یا در شلنگ ترک و نشتی وجود داشته باشد، آب نشت پیدا می کند. از دیگر علل نشت آب، معیوب شدن پمپ تخلیه است. البته نشت آب دلایل متعددی می تواند داشته باشد و حتما باید توسط یک تعمیر کار متخصص بررسی شود تا منشا آن کشف و مشکل آن رفع شود.

ماشین ظرفشویی

• استفاده از شوینده نامناسب:

چرا ظروف تمیز شسته نمی شوند؟

شوینده ای که استفاده می شود باید قدرت پاک کنندگی خوبی داشته باشد و از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

• انسداد بازوهای اسپری کننده آب:

اگر بازو های اسپری کننده آب توسط خرده های مواد غذایی مسدود شوند، آب نمی تواند به خوبی جریان داشته باشد و ظرف ها به خوبی شسته نمی شوند.

گرفتگی مسیر اب

تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی علل مختلفی می تواند داشته باشد.

• فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی مسدود است.

فیلتر تخلیه در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد و ممکن است در اثر تجمع خرده های مواد غذایی مسدود شود. با انسداد این فیلتر، مسیر خروج آب های کثیف بسته می شود و در نتیجه ظرف ها به خوبی شسته نمی شوند. تعمیر لوازم خانگی گاهی با یک اقدام کوچک قابل انجام است. برای تعمیر ماشین ظرفشویی که فیلتر آن مسدود است، کافیست فیلتر از جای خود بیرون آورده شود و انسداد آن مرفوع گردد.

• پمپ آب ماشین ظرفشویی ایراد دارد.

اگر در سیستم پمپ آب ماشین ظرفشویی اشکال فنی وجود داشته باشد، در روند شستشو اختلال ایجاد می کند و ظرف ها به خوبی شسته نمی شوند.

چرا پس از اتمام شستشو، ظرف ها به خوبی خشک نمی شوند؟

• ترموستات ماشین ظرفشویی خراب است.

اگر این قطعه آسیب ببیند، ممکن است قبل از اینکه ظروف خشک شوند، المنت را از کار بیندازد و روند خشک شدن ظروف مختل شود.

• تنظیمات ماشین ظرفشویی ایراد دارد.

ممکن است دستگاه شما به گونه ای تنظیم شده باشد که مرحله خشک کردن ظروف را انجام ندهد. در این صورت با تغییر برنامه مشکل رفع خواهد شد.

• مایع جلادهنده به اندازه کافی در مخزن وجود ندارد.

مایع جلادهنده باعث سر خوردن آب از روی ظروف میشود و به روند خشک کردن ظروف کمک می کند.

خشک نکردن

اگر ماشین ظرفشویی ظروف را خشک نمی کند شاید به خاطر کمبود مایع جلا دهنده است.

• المنت گرمایی ماشین ظرفشویی مشکل دارد.

المنت گرمایی آب را گرم می کند. اگر این قطعه معیوب شود، ظروف خشک نمی شوند.

چرا ماشین ظرفشویی آب را به خوبی تخلیه نمی کند؟

• معیوب شدن پمپ تخلیه

اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خراب شود، آب کثیف نمی تواند از دستگاه خارج شود و فرایند شستشو تکمیل نمیشود. خراب شدن آن ممکن است به دلیل نرسیدن برق به پمپ، سوراخ شدن لوله های پمپ، خرابی قطعات آن و .. باشد.

• گرفتگی و انسداد فیلتر

وظیفه فیلتر تخلیه، جلوگیری از ورود خرده های غذایی به درون پمپ و شلنگ تخلیه است. اما ممکن است که خود این قطعه توسط ذرات کوچک غذا و آشغال ها مسدود شود و آب ماشین ظرفشویی نتواند تخلیه شود.

• مشکل در شلنگ تخلیه آب

اگر آب ماشین ظرفشویی به خوبی تخلیه نمی شود، یکی از قطعاتی که باید چک شود شلنگ تخلیه است. این لوله باید بررسی شود تا اگر گرفتگی و خمیدگی در آن به وجود آمده، برطرف شود.

تخلیه نشدن اب

اگر ماشین ظرفشویی تان آب را به خوبی تخلیه نمی کند بهتر است از یک تعمیر کار کمک بگیرید.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست